TAZİYE: Nusrettin İNANOĞLU

TAZİYE: Nusrettin İNANOĞLU

Vakif gönüllülerimizden Nusrettin İNANOĞLU elim bir trafik kazasi neticesinde hakkin rahmetine kavusmustur. Ailesine ve tüm geride biraktigi sevenlerine Allah tan sabrı cemil dileriz.

Gönüllere nakşettigi vatan millet sevgisi ve kalplere kazidigi iman ve Kuran ahlakindan ve aşkindan dolayi kendisini hayir ve minnetle yad ediyoruz.

Mekanin Cennet olsun…

Not: Merhumun naaşi 20 Nisan günü Cuma namazina müteakip İzmit Dilovasi Orhangazi mah Çardaktepe camiinden kaldirilacakdir.

12 thoughts on “TAZİYE: Nusrettin İNANOĞLU

 1. Allah mekanını cennet eylesin Nusrettin kardeşim.
  Allah senin gibi kalbi Allah rızası için atan ,samimi, gayretli , demir gibi sarsılmaz kardeşlerimizin,abilerimizin sayısını artırsın inşallah. Bir aldı binler versin inşallah.

 2. Bir keresinde ne zamana kadar vakif olacagini sormustum. Oyle ya, insan yaslaniyor. Emekli maasi coluk cocugu olsun istiyor. Nusrettin abinin boyle kaygilari yoktu. Vakifliga devam edebildigim kadar edecegim insallah, Allah kerimdir dedi. Hayatini vakif olarak adamisti. Insan nasil yasarsa oyle olur ya. Nusrettin abi de dersini yapmis namazini kilmis olarak donuyordu. Bir anda hakkin rahmetine kavustu. Kendi hakkimizda kaygilanmamiz lazim. Bizim hayatimiz nasil geciyor? Tevbe etmeye vaktimiz olacak mi? Kendimize nasil bir olum yakistiriyoruz? Ansizin gelen mi yavas yavas elden ayaktan duserek mi?

 3. ALLAH rahmet eylesin.. hayayimda cok yeri ve onemi olan , sevdigim bir abim…
  Dicek söz cok ama , tek gercek ; onu cok özlicem…

 4. Nusrettin tek dertle dertlenmiş, imanlı gönüller yeşertmeyi şiar edinmiş, başka her şeyden geçmiş müstesna bir eğitim neferiydi, evladıma aşıladığı güzel iman hakikatleri bu dünyada bedeli ödenebilir bir değer değildir, manevi anlamda çok ama çok pahalıdır. Ve hem bu dünyada hem dahi ahirette geçerli en büyük yatırım insana verilecek güzel ahlaksa eğer Nusrettin bu konuda tanıdığım biricik şahsiyetti… Mekanı cennet olsun …. Kendisine rahmet, Yakınlarına, sevenlerine sabır diliyorum… Akcan AKKAYA

 5. Allah rahmet eylesin 1 sene beraber kaldik uzerimizde cok emegi vardir Allah ondan razi olsun peygamberimize(s.a.v) komsu eylesin.

 6. Rabbim ailesine sabr-ı Cemil ihsan eylesin.Bizleri de dar-ı saadette beraber eylesin.Fedakar,cefakar ,gayretli,tam bir muhabbet fedaisi,samimi,naif,latif
  sarıldı mı candan sarılan kardeşim seni unutmayacağız inşallah. Rabbim hizmetlerini
  makbul eylesin.

 7. Bolu’da yapmış olduğu hizmetlere bizzat şahit olan birisi olarak dünyada olduğu gibi ahirette de hizmeti imaniye ve Kur’aniye de durmadan çalıştığına şahit olacağız inşallah. Mevlam mekanını cennet eylesin kendisini ve bizi peygamber efendimize komşu eylesin inşallah. Amin

 8. Nusrettin abim, ilk tanıdığım vakıf abim, Kur’ an ın bu asra bakan en mühim tefsiri Risale i Nur Külliyatını
  bana tanıştıran, çok sevdiğim abim…Bolu nun gençlerinin İslam ı doğru anlaması için koşuşturdun ömrün boyunca…Bazen sana baktıkça acaba tüm dünyaya anlatabilecek gücü var mı diye düşünür, hayran olurdum. İhlasın, samimiyetin,fedakarlığın o kadar büyüktü, o kadar etkilerdi ki bizleri, sevgimizi kazandın. Daima neşeli, daima mutlu, daima fedakar olarak hatırlayacağım seni…
  Ahirette her ne kadar en üst tabakalarda olsan da, Allah tan benim gibi günahkar insanın senin yanına gönderilmesini isteyeceğim.

 9. Allah rahmet eylesin nusrettin abi hakkını helal et bizim üzerimizde çok emeğin var allah razı olsun

 10. Onlar için yaptıklarını tüm Bolu’nun gençleri biliyor. Herkesin hatırında güler yüzü ve yanındaki gençlerle kalacak, Allah ebeden razı olsun…

 11. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun Rasûl-i Ekrem efendimizin komşusu olsun.Nusrettin abi çok iyi çok güzel bir insandı.Boludaki çoğu genç üzerinde büyük emeği vardır..

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir