Şura Vakıflar Konfederasyonu’nun Ayasofya Teşekkürü

Ayasofya Camiinin yeniden camiye döndürülmesi kararı nedeniyle beyanattır.

Bu kahraman milletin ebedî bir medar-ı şerefi ve Kur’an ve cihad hizmetinde dünyada pırlanta gibi pek büyük bir nişanı ve kılınçlarının pek büyük ve antika bir yadigârı olan Ayasofya Camii’nin 86 yıl sonra tekrar cami statüsüne kavuşturulması kararı, kalb-i külliyi ve vicdan-ı umumiyeyi zîyadesiyle memnun etmiş, gönüllere inşirah düşmüş, bütün dünyadaki müslümanları sevinç gözyaşlarına gark etmiştir. Bu nimeti bizlere bahşeden Cenab-ı Allah’a nihayetsiz hamdolsun.

Ayasofya’nın asli vazifesine kavuşması ile memleketimizin üzerindeki zulmani bulutlar inşaallah izale olacak, devletimiz daha güçlü ve daha büyük bir cihan devleti olarak vazifesini ifa ve icra edecektir. Hüsnü Bayramoğlu Ağabeyimizin umum nur talebeleri namına yayınladığı tebrik mesajlarına bütün ruh-u canımızla iştirak ediyoruz.

Bu vesile ile, bu hayırlı karara katkısı olan herkesi, Danıştay 10. Dairesini, hükümetimizi ve hususan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ı en içten duygularımızla tebrik ediyoruz. Cenab-ı Hak Cumhurbaşkanımızı hıfz ve muhafaza eylesin, uzun ömürler bahşetsin, hayırlı hizmetIerde muvaffak ve muzaffer kalsın, Amin.

Şura Vakıflar Konfederasyonu